نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آغازهمایش دو روزه سرگروه های رشته حسابداری کشور دریزد

مدیرکل آموزش وپرورش : توجه به اعتبارات سایر فصول آموزش وپرورش مدارس را خلاق و بانشاط می کند

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد همایش دو روزه سرگروههای رشته حسابداری کشور صبح امروز با حضور مدیران کل دفتر فنی و حرفه ای ، کاردانش ، معاون مدیرکل دفتر تالیف کتب کاردانش ، مدیرکل آموزش و پرورش استان و سرگروههای آموزشی رشته حسابداری سراسر کشور در پژوهشکده تعلیم وتربیت آغاز شد .

مدیرکل آموزش وپرورش استان یزد دراین همایش اظهار داشت: آموزش و پرورش از هر جهت وسیع است و این دستگاه برای اجرای مناسب برنامه های آموزشی و پرورشی خود با محدودیت اعتباری مواجه است .

"احمد شیرزاد"به کمبود اعتبارات سایر فصول در اموزش و پرورش اشاره کرد و گفت :  شادابی ،نشاط ، خلاقیت ،و اجرای برنامه های پرورشی ، فرهنگی و ورزشی با تامین اعتبار درسایر فصول محقق می شود.

وی با بیان اینکه استان یزد 227 هزار دانش‌آموز دارد ادامه داد: این دانش‌آموزان در یک‌هزار و 600 مدرسه مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش یزد با اشاره به وجود 88 هنرستان در سطح استان بیان داشت: 9 هزار دانش‌آموز درهنرستان‌های استان تحصیل می‌کنند که از مجموع هنرستان‌های استان، نیمی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و نیمی آموزش‌های کاردانش را ارائه می‌کنند.

وی با بیان اینکه سه عامل برای افزایش کیفیت در آموزش‌ها باید در نظر باشد تصریح کرد: اول باید به استانداردسازی نیروی آموزشی و دوم استاندارد سازی کتب درسی توجه داشت.

شیرزاد بیان داشت: حجم کتاب‌ها و حجم ساعات درسی بر آموزش و ساختار آموزش و پرورش سایه انداخته است و ساعات پرورشی برای کسب مهارت‌های سبک زندگی مغفول مانده است.

وی سومین عامل را کمبود فضا و امکانات و تجهیزات آموزشی دانست و گفت: با وجود این مشکلات ، قدم‌های موثری برداشته شده ولی هر سه عنصر تابع شرایط آموزش و پرورش است.

گفتنی است شرکت‌کنندگان در این همایش به نقد و بررسی و تحلیل محتواهای کتاب‌های درسی جدید در نظام آموزشی جدید آموزش و پرورش با همفکری و مشورت خواهند پرداخت.

این همایش امروز و فردا در محل تالار فرهنگیان یزد با برگزاری کارگاه‌های تخصصی ادامه خواهد داشت.

آدرس کوتاه: