نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه کمیته هدایت تحصیلی دانش آموزان متوسطه استان یزد

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: مسیر حرکتی ما در آموزش و پرورش تحقق سند تحول بنیادین و پرداختن به رویکرد مهارت آموزی است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، عباسعلی دانافر در جلسه استانی هدایت تحصیلی با اشاره به ضرورت کمک به انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی و مسیر آینده شغلی و حرفه ای و هدایت متوازن دانش آموزان به شاخه ها و رشته های تحصیلی ، گفت : در این مسیر حرکتی باید بر اساس سیاست های توسعه ای کشور حرکت کنیم و با کمک همه اجزاء دخیل در تعلیم و تربیت و پتانسیل بین بخشی دستگاهها برای تحقق هر چه بهتر و بیشتر سند تحول بنیادین تلاش کنیم.
 مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد با تبریک نهم اردیبهشت ماه روز "روانشناس و مشاور" و تشکر از همراهی و همدلی مجموعه معاونت های پرورشی ، آموزش متوسطه و پژوهش و برنامه ریزی بیان داشت : برای داشتن دانش آموزانی با طراز سند تحول باید به آگاهی بخشی خانواده ها، نقش ویژه ای قائل باشیم و در این مسیر نقش مدیران مدارس، مشاوران و انجمن اولیاء و مربیان غیرقابل انکار است. 
وی به آمار بالای بیکاران تحصیل کرده در استان اشاره کرد و راه مقابله با بیکاری را سوق دادن دانش آموزان به مهارت آموزی دانست.
مدیر کل استان عواقب انتخاب رشته نادرست را بی انگیزه بودن نسبت به درس و ادامه تحصیل و در نتیجه افت تحصیلی و هدر دادن سرمایه و زمان و لذت نبردن از دوران تحصیل دانست و گفت: باید همه امکانات را برای هدایت مطلوب دانش آموزان به سمت انتخاب درست و آگاهانه به کار گرفت. 
ایشان در ادامه خاطر نشان کرد که فرایند هدایت تحصیلی و شغلی فقط مربوط به پایه نهم و دوره متوسطه نمی شود بلکه باید این امر مهم را حتی در مقطع ابتدایی از مسیرهای درست و اصولی پیگیری کرد تا دانش آموزان در این مرحله از زندگی به سرانجام خوشایند و مطلوبی دست یابند.
" سیدعلی کارآموز"معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان هم به فرایند هدایت تحصیلی و ایجاد بستر لازم جهت انتخاب رشته آگاهانه ومبتنی بر علاقه وتوانایی دانش آموزان و توجه به نیازهای شغلی وحرفه ای استان تاکید کرد.
در ادامه "حسینعلی ملانوری" معاون پرورشی و فرهنگی و عضو کمیته هدایت تحصیلی استان، به اهمیت نقش مشاوران در امر هدایت تحصیلی اشاره و خواستار  برگزاری کارگاه های آموزشی – توجیهی برای مدیران مدارس، دبیران، مشاوران و اولیا شد.
گفتنی است در پایان این جلسه به مناسبت نهم اردیبهشت ماه روز "روانشناس و مشاور" از سرگروه مشاوران استان،کارشناسان واحد مشاوره و رئیس مرکز مشاوره امام حسین(ع) به نمایندگی از سایر کارکنان تجلیل شد.