نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تمام تلاش وزارت بر کیفیت بخشی آموزش است

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای: رشته حسابداری جزو سه رشته ای است که بیشترین دانش آموز را دارد

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان  یزد، سیدمحسن حسینی‌مقدم درهمایش سرگروه‌های آموزشی رشته حسابداری شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش سراسر کشور در یزد با بیان اینکه رشته حسابداری در شاخه فنی و حرفه‌ای از سه رشته اول است که بیشترین تعداد دانش‌آموز را به خود اختصاص داده و حساسیت خاصی هم دارد ادامه داد: تمام تلاش در سطح وزارتخانه بر کیفیت بخشی آموزش است اما با نبود اعتبارات مشکلات زیادی داریم.

وی افزود :در سال گذشته تنها 25 درصد از اعتبارات آموزش فنی و حرفه‌ای محقق شد اما در سال جاری هنوز هیچ میزانی از این اعتبارات محقق نشده است.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش یکی دیگر از مشکلات در این حوزه را منع دانش‌آموزان برای ادامه تحصیل در رشته‌های فنی برشمرد و اضافه کرد: مشاورانی که هدایت تحصیلی را بر عهده دارند باید نسبت به رشته‌های فنی تغییر دیدگاه داده و در این زمینه سیاست‌گذاری متفاوتی داشته باشند.

وی بیان داشت: انتظار از گروه‌های آموزشی این است که بر اساس سند تحول بنیادین دو موضوع را دنبال کنند که اول توانمندسازی معلمان و دوم نظارت بالینی بر کار معلمان است.

حسینی‌مقدم با تاکیدبر اینکه طرح مسائل اجرایی در سطح آموزشگاه‌ها و ... در گروه‌های آموزشی از هدف ما نیست تصریح کرد: اکنون زمان این نیست که سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها از داخل اتاق‌های دربسته باشد بلکه باید مدرسه به ما بگوید که وزارتخانه و ادارات کل به چه شکلی نیازها را رفع کنند.

این مسؤول با بیان اینکه باید نیازهای جامعه با آموزش‌ها همخوانی داشته باشد اظهار داشت: اگر قرار است از ابتدای کار کتابی تالیف شود و نیروی انسانی به کار بگیریم باید در خدمت مدرسه و دانش آموز باشد و بررسی کرد که سیاست‌های وزارتخانه با مدرسه و دانش‌آموز و آینده و نیاز جامعه همخوانی دارد یا ندارد.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: ابتدا باید به بازار کار و نیاز جامعه توجه داشت و در گروه‌های آموزشی فنی به بازار کار توجه داریم و تغییرات هم بر این اساس است.

آدرس کوتاه: