نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ضرورت توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی در کشور

مدیرکل دفترآموزش‌های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش با تاکیدبر نقش معلمان و گروه‌های آموزشی در ارتقای دانش ومهارت گفت: فرهنگ کار وکارآفرینی را در کشور توسعه دهیم.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش ، سیدمصطفی آذرکیش در همایش سرگروه‌های آموزشی رشته حسابداری شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش سراسر کشور در یزد اظهار داشت: براساس آنچه که در سند تحول بنیادین آمده نقش گروه‌های آموزشی، ارتقای دانش و مهارت است که با مشارکت معلمان و مدارس است.

وی با بیان اینکه موثرترین عنصر درنظام تعلیم و تربیت معلم است ادامه داد: باید در برنامه‌ریزی‌ها پیگیری کرد تا این مهم عملیاتی شود.

مدیرکل دفتر آموزش‌های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ماهیت شاخه کاردانش مشارکتی است و یکی از ویژگی‌های این شاخه همین است اضافه کرد: ممتازترین ویژگی این شاخه منجر به تولید محصول و خدمات دهی بودن آن است.

وی با تاکیدبر فرهنگ‌سازی برای ورود به هنرستان‌ها بیان داشت: اولویت اول باید دانش‌آموزانی باشند که پس از اخذ دیپلم توانایی ورود به بازار کار داشته باشند.

آذرکیش با اشاره به اینکه از 41 رشته فنی دانشگاه‌ها پذیرش در 31 رشته بدون آزمون است و عملا مشکل ادامه تحصیل چیزی نیست که بچه ها وارد هنرستان نشوند گفت: مشکل عمده کشور اشتغال است اما والدین از ادامه تحصیل فرزندان در شاخه‌های فنی نگرانی دارند که باید رفع شود.

آدرس کوتاه: