نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه کمیته هدایت تحصیلی دانش آموزان متوسطه استان یزد

برگزاری جلسه کمیته هدایت تحصیلی دانش آموزان متوسطه استان یزد


مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: مسیر حرکتی ما در آموزش و پرورش تحقق سند تحول بنیادین و پرداختن به رویکرد مهارت آموزی است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، عباسعلی دانافر در جلسه استانی هدایت تحصیلی با اشاره به ضرورت کمک به انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی و مسیر آینده شغلی و حرفه ای و هدایت متوازن دانش آموزان به شاخه ها و رشته های تحصیلی ، گفت : در این مسیر حرکتی باید بر اساس سیاست های توسعه ای کشور حرکت کنیم و با کمک همه اجزاء دخیل در تعلیم و تربیت و پتانسیل بین بخشی دستگاهها برای تحقق هر چه بهتر و بیشتر سند تحول بنیادین تلاش کنیم.
 مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد با تبریک نهم اردیبهشت ماه روز "روانشناس و مشاور" و تشکر از همراهی و همدلی مجموعه معاونت های پرورشی ، آموزش متوسطه و پژوهش و برنامه ریزی بیان داشت : برای داشتن دانش آموزانی با طراز سند تحول باید به آگاهی بخشی خانواده ها، نقش ویژه ای قائل باشیم و در این مسیر نقش مدیران مدارس، مشاوران و انجمن اولیاء و مربیان غیرقابل انکار است. 
وی به آمار بالای بیکاران تحصیل کرده در استان اشاره کرد و راه مقابله با بیکاری را سوق دادن دانش آموزان به مهارت آموزی دانست.
مدیر کل استان عواقب انتخاب رشته نادرست را بی انگیزه بودن نسبت به درس و ادامه تحصیل و در نتیجه افت تحصیلی و هدر دادن سرمایه و زمان و لذت نبردن از دوران تحصیل دانست و گفت: باید همه امکانات را برای هدایت مطلوب دانش آموزان به سمت انتخاب درست و آگاهانه به کار گرفت. 
ایشان در ادامه خاطر نشان کرد که فرایند هدایت تحصیلی و شغلی فقط مربوط به پایه نهم و دوره متوسطه نمی شود بلکه باید این امر مهم را حتی در مقطع ابتدایی از مسیرهای درست و اصولی پیگیری کرد تا دانش آموزان در این مرحله از زندگی به سرانجام خوشایند و مطلوبی دست یابند.
" سیدعلی کارآموز"معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان هم به فرایند هدایت تحصیلی و ایجاد بستر لازم جهت انتخاب رشته آگاهانه ومبتنی بر علاقه وتوانایی دانش آموزان و توجه به نیازهای شغلی وحرفه ای استان تاکید کرد.
در ادامه "حسینعلی ملانوری" معاون پرورشی و فرهنگی و عضو کمیته هدایت تحصیلی استان، به اهمیت نقش مشاوران در امر هدایت تحصیلی اشاره و خواستار  برگزاری کارگاه های آموزشی – توجیهی برای مدیران مدارس، دبیران، مشاوران و اولیا شد.
گفتنی است در پایان این جلسه به مناسبت نهم اردیبهشت ماه روز "روانشناس و مشاور" از سرگروه مشاوران استان،کارشناسان واحد مشاوره و رئیس مرکز مشاوره امام حسین(ع) به نمایندگی از سایر کارکنان تجلیل شد.