نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پروژه مهر در استان یزد کلید خورد

پروژه مهر در استان یزد کلید خورد


مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت : پروژه مهر ، مدیریت بهینه فضا ، نیروی انسانی ، تجهیزات و برنامه ها با مشارکت همه دستگاه ها به ویژه والدین است که بهار تعلیم و تربیت را برای دانش آموزان ماندگار می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد اولین نشست ستاد پروژه مهر 99 با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و سایر اعضا در محل سالن شهید ساداتی این اداره کل برگزارشد.
مدیرکل آموزش و پرورش در این نشست با قدردانی از زحمات اعضای ستاد  در مهر 98 بر ضرورت برنامه ریزی برای آغاز پرشکوه سال تحصیلی جدید تاکید کرد و گفت : پروژه مهر ، مدیریت بهینه فضا ، نیروی انسانی ، تجهیزات و برنامه ها با مشارکت همه دستگاه ها به ویژه والدین  است که بهار تعلیم و تربیت را برای دانش آموزان ماندگار می کند.
 "عباسعلی دانافر" بر نظارت مستمر اعضای ستاد برروند ثبت نام ، ساماندهی نیروی انسانی ، نظارت بر روند توزیع کتاب و  سایر امور مرتبط تاکید کرد.
درادامه این نشست معاون آموزش متوسطه و دبیر ستاد پروژه مهر گزارشی از روند اجرای برنامه های ستاد را ارئه کرد.
"سید علی کارآموز" با معرفی مسئولان کمیته های 7 گانه ستاد در استان افزود : پروژه مهر نماد مدیریت دربرنامه ریزی ، سازماندهی ، هماهنگی ، راهبری و ارزشیابی است.
وی هدف پروژه مهر را فراهم نمودن زمینه های مناسب جهت بازگشائی با شکوه تر مدارس حول سه محور " آماده سازی ، زیبا سازی و شاداب سازی " دانست به نحوی که دانش آموزان برای ورود به مدرسه لحظه شماری کنند .
"کارآموز" کارگروه های استانی را 8 کارگروه سازماندهی، تعمیر و تجهیز، توجیه و تبلیغ، تایید صلاحیت ، نظارت و ارزیابی ، تربیت بدنی و سلامت و کارگروه فرهنگی عنوان کرد و افزود : درمدارس و واحد های آموزشی نیز شورای بازگشایی با در نظر داشتن سه اصل آماده سازی ، زیبا سازی و برگزاری جشن بازگشایی زیر نظر مدیر مدرسه تشکیل می شود .
در این نشست مواردی از قبیل کمیته هدایت تحصیلی برروند صحیح هدایت تحصیلی و توسعه متوازن ، نظارت بر روند ثبت نام دانش آموزان، اطلاع رسانی های لازم درخصوص ثبت نام کتب درسی، توجه ویژه به بحث سلامت و بهداشت مدارس، بحث تعمیرات مدارس، بحث سرویس های بهداشتی و آبخوری مدارس، کمبود تجهیزات بخصوص در هنرستانها و آموزش و انتخاب مدیران جدیدالانتصاب نیز مطرح شد .